Про це в етері КИЇВ24 розповіла юридична експертка з міграційного права Єлизавета Мазур.
Стосовно продовження терміну перебування для тих, хто не має закордонних паспортів. Наразі це зазначено окремо у кожному законі держави, в якій перебуває людина. Держави вносять поступово винятки саме для громадян України. Поки що надали перші роз’яснення, що українцям нададуть таке право.
Експертка зазначила, що поки українець із подвійним громадянством самостійно не повідомить Україну про це, то ніхто й не дізнається.
Стосовно подвійного громадянства на території України – немає прямої заборони мати подвійне громадянство. У Конституції України написано, що в Україні визнається єдине громадянство, у статті 2 Закону про громадянство написано, що для України ви – лише громадянин України. Якщо українець отримає громадянство іншої держави й самостійно про це не повідомить Україну, про це не дізнаються. Хіба що введуть загальний облік громадянств для громадян України.
Єлизавета Мазур наголосила, що у випадку, якщо дізнаються про подвійне громадянство, українець отримає штраф.
Громадянину України можуть виписати протокол за подвійне громадянство. Штраф може бути від 1500 грн до 4000 гривень. Змінюється залежно від неоподаткованого мінімуму. Для України ви все одно будете громадянином України, навіть якщо приїжджаєте в Україну з паспортом ЄС, США тощо.
Консульства за кордоном не обслуговуватимуть чоловіків призовного віку: рішення пов’язане з мобілізаційним законом
МЗС наказало керівникам усіх дипломатичних установ України тимчасово призупинити з 23 квітня вчинення консульських дій за заявами громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років.
Тож 23 квітня українське консульство у Польщі тимчасово призупинило консульські дії щодо громадян України призовного віку.
Також 24 квітня Кабінет Міністрів України заборонив пересилання паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон для громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років.
Детальніше про це ми написали ТУТ.