Про це розповів в ефірі КИЇВ24 військовий експерт та співголова громадської ініціативи “Права справа” Дмитро Снєгирьов.
На жаль, можна говорити про те, що знов країни-заходи висловлюють певні перестороги щодо можливої реакції з боку країни-окупанта. І це, скажімо так, не може не напружувати українську сторону. Причому варто говорити й про те, що країни заходу чітко розуміють й можливі подальші перспективи стосунків української сторони з країною-агресором.
Таким чином, країни НАТО знаходяться ніби між молотом та ковадлом, адже з одного боку агресія Росії до України, а з іншого – можлива ескалація та розповсюдження конфлікту на Захід. Однак, Альянс готується до безпосереднього військового протистояння з країною-окупантом.
Якщо вже на офіційному рівні підписано і підтверджено факт можливих майбутніх зазіхань Російської Федерації на українській території, то це свідчення, по-перше, титанічних зламів у свідомості представників блоку НАТО і, друге, реальних сценаріїв подальших розвитків подій. Причому і сам блок готується до безпосереднього військового протистояння з країною окупантом”.
Нагадаємо, що Саміт НАТО закінчився у Вашингтоні 11 липня. Окрім чималих коштів на оборону, боєприпаси та допомогу Україні, було й ще одне неочікуване рішення: Велика Британія, попри попередні обіцянки, все ж не дала дозволу бити по території РФ ракетами Storm Shadow. І це при тому, що саме ці ракети змогли б дістати максимально далеко на територію Росії.
Тим часом росіяни лише підтвердили, що удари вглибину Росії є важливими. Через моніторингові канали стало відомо, що літаки Ту-95МС більше не передислокують до інших баз для озброєння ракетами – тепер вони вилітають з ними одразу з бази “Оленья”, що робить кожен виліт бойовим. Якби Україні дозволили удари вглиб Росії, це факт можна було б “поправити”.