Про це заявив речник польського уряду Пйотр Мюллер 6 жовтня вранці в етері RMF FM.
Зрештою, ми вимагаємо відкликання скарги, а не зупинення розгляду. Це гарний крок, але недостатній. Абсолютно не йдеться про скасування зернового ембарго.
Заступник міністра економіки та український торговельний представник Тарас Качка заявив у четвер, що Україна «поставити на паузу» свої скарги на Польщу, Угорщину і Словаччину у Світовій організації торгівлі.
Качка підкреслив, що триває робота над «практичним вирішенням» торговельної суперечки.
Качка висловив сподівання, що сторони зможуть повернутися до обговорення після виборів, оскільки системних перешкод для розв’язання проблеми немає.
Міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус сказав у четвер, буцімто Варшава не розуміє, що означає зупинення української скарги.
«Зернова криза»: деталі
19 липня стало відомо, що Болгарія, Угорщина, Польща, Румунія та Словаччина підписали спільну декларацію щодо продовження заборони на ввезення зерна з України після 15 вересня.
13 вересня в ЄС заявили, що для продовження заборони експорту з України не має підстав.
14 вересня парламент Болгарії зняв заборону на імпорт українського зерна.
15 вересня Європейська комісія вирішила не продовжувати обмеження на імпорт української сільськогосподарської продукції після 15 вересня.
Тоді ж Польща заявила, що ігноруватиме відповідне рішення ЄС.
Крім цього, 16 вересня Уряд Словаччини вирішив, що заборона на імпорт пшениці, кукурудзи, насіння ріпаку та соняшнику з України триватиме до кінця року.
У відповідь у Кабінеті Міністрів України заявили про готовність заборонити імпорт деяких товарів із Польщі, Словаччини та Угорщини, якщо ці країни не погодяться зняти односторонню заборону на імпорт української агропродукції.
21 вересня стало відомо, що Польща готова до пошуку компромісу щодо імпорту українського зерна.
22 вересня було анонсовано візит прем’єра Румунії до України з метою завершити переговори щодо імпорту зерна.
На цьому тлі Україна, п’ять сусідніх країн та інші держави-члени ЄС зустрінуться 28 вересня у Брюсселі для розв’язання «зернової» проблеми.
24 вересня стало відомо, що Польща підготувала транзитні коридори для українського зерна.
26 вересня український уряд ухвалив постанову про новий механізм верифікації та узгодження аграрного експорту до Болгарії, Румунії, Угорщини, Польщі та Словаччини.
При цьому, 27 вересня прем’єр Польщі заявив, що країна може запровадити ембарго на інші продукти з України.
Фото: відкриті джерела