До такого висновку дійшли експерти ISW (Інституту вивчення війни).

Зазначається, що українські війська частково пом’якшили дефіцит артилерійських боєприпасів, що виник через затримки з наданням західної допомоги.

Бійці використовують FPV-дрони для придушення атак російської піхоти й бронетехніки, але ці дрони не здатні компенсувати тактичні вимоги традиційної польової артилерії.

Водночас Україна зробила кроки для збільшення власного виробництва артилерійських боєприпасів калібру 155 мм. Однак у воєнний час їй довелося розбудовувати цю галузь промисловості значною мірою з нуля.

Україна також працює над збільшенням виробництва бронетехніки, в тому числі бронетранспортерів, починаючи з 2022 року, але не може виробляти повноцінні танки, додають у звіті.

Хто може допомогти Україні

В ISW вважають, що США та інші іноземні союзники, ймовірно, можуть значно підвищити ефективність українських зусиль з формування та відновлення сил, надавши українським військам більше механізованого обладнання, такого як бронетранспортери М113, бойові машини піхоти Bradley та бойові танки.

Експерти наголошують, що збільшення чисельності української піхоти без відповідного збільшення кількості механізованого озброєння не сприятиме суттєвому посиленню бойової потужності України або підвищення її боєздатності.

Нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський наголошував, що через брак озброєння Україна наразі не може оснастити навіть 4 із 14 бригад, які потрібно підготувати. Він додав, що саме тому Україна розвиває внутрішнє виробництво дронів, хоча його теж недостатньо.