Про це заявив Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров під час етеру телемарафону.

За такої кількості безпілотників і з нашого боку, і з боку ворога, постає питання радіоелектронної боротьби. Зараз ми робимо все, щоб разом з Міністерством оборони, Генштабом відкрити ринок і запустити максимальну кількість гравців на цей ринок, щоб почалася конкуренція, бо нам потрібні тисячі станцій радіоелектронної боротьби, окопного РЕБ.

Віцепрем’єр наголосив, що наразі РЕБу недостатньо. Однак ринок безпілотників в Україні за рік вдалося збільшити у сто разів, і, опираючись на цей досвід, будуть розвивати ринок РЕБ.

Федоров додав, що нещодавно влада уклала перший контракт на велику кількість турелей для дистанційного керування кулеметів.

Це перші результати відкриття ринку наземних платформ. Наземні безпілотники, які дистанційно керуються, будуть мінувати, розміновувати, будуть виконувати функції евакуації, підвозити боєприпаси.

За його словами, наразі він не може розголошувати деталей роботи, аби не ставити виробників під загрозу.

Нагадаємо, що 7 січня стало відомом, що Україна розробляє новий проєкт цифрового рекрутингу, який націлений на пошук операторів дронів до української армії. Михайло Федоров зазначив, що мета проєкту – пояснити охочим, ким вони можуть стати, скільки буде тривати навчання, якою буде зарплата, які будуть бойові задачі.