У Національному педагогічному університеті імені Михайла Драгоманова пояснили ліквідацію кафедри культурології та філософської антропології, де працювала Євгенія Більченко, яку звинуватили в українофобстві.

У відповіді вишу на запит Укрінформу йдеться, що рішення було прийнято в результаті перегляду і оновлення освітніх програм.

Також Вчена рада прийняла рішення ліквідувати кафедру теоретичних основ інформатики і кафедру методології та міжнародної освіти.

В університеті відзначили, що заява про звільнення від професора Більченко до відділу кадрів не надходила і персонально питання щодо скандальної викладачки не розглядалося.

“Станом на 26 липня заяви про звільнення від професора Євгенії Більченко до відділу кадрів не надходило”, – йдеться в повідомленні.

Представники університету відзначили, що, згідно з чинним законодавством, співробітникам ліквідованих кафедр запропоновано зайняття посад науково-педагогічних працівників на конкурсній основі з початку нового навчального року.

Нагадаємо, 21 липня Євгенія Більченко повідомила, що її звільнили з університету Драгоманова.

Про скандал із викладачкою університету Драоманова – Євгенією Більченко – стало відомо після того, як студенти поскажилися, що педагог просто під час своїх лекцій нав’язувала студентам проросійську риторику та називала російсько-українську війну на Донбасі “громадянським конфліктом”. Також вона з’являлася на окупаціному телебаченні та на російський каналах. Особливо усіх обурив допис на Facebook-сторінці Більченко про українську мову, який вона написала після вступу у силу вимоги звертатися до клієнта українською у сфері обслуговування.

Після цих висловлювань студенти почали вимагати розголосу та реакції керівництва. Сама ж професорка зазначила, що вона говорила з ректором і він запевнив її, що “він особисто не планує її звільняти“.

Вирішення подальшої долі професорки Більченко доручили Вченій раді  університету, який відреагував на цю ситуацію досить стримано. У Міносвіти заявили, що ніхто не повинен ображати українську мову, проте жодних рекомендацій щодо відсторонення викладачки відомство не публікувало.

Напередодні звільнення керівництво університету відсторонило Більченко від викладання.

Фото: facebook