Про це пише видання The Financial Times.

Єврокомісія розпочала роботу над пошуком вирішення угорської блокади після того, як прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан наклав вето на пакет ЄС у грудні.

Як йдеться у виданні, це все відбувається на фоні того, що у Конгресі США досі не ухвалили виділення грошей для України.

Зазначається, що для того аби переконати Орбана відмовитися від свого вето, Єврокомісія готова надати угорському прем’єру можливість у 2025 році зупинити операцію з фінансування на середині шляху.

Таким чином Єврокомісія включить перегляд чотирирічного пакета підтримки наступного року, коли оцінюватиме, чи потребує Україна грошей та, чи вдалося їй виконати вимоги для отримання допомоги від ЄС. Це дало б Орбану можливість накласти вето на її продовження.

У повідомленні йдеться, що комісія відкрита для щорічних перевірок допомоги та запровадження положення про “аварійне гальмування”, за допомогою якого будь-яка країна може винести серйозні зауваження щодо виплат Україні для обговорення на саміті лідерів ЄС. Однак це не дасть Угорщині додаткової можливості накласти вето на фінансування.

Високопоставлений угорський чиновник відповів на запитання, чи буде цього достатньо для Орбана, щоб скасувати своє право вето?

Поки незрозуміло, але, найімовірніше, так.

Нагадаємо, що 15 грудня прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заблокував ухвалення рішення ЄС щодо програми бюджетної допомоги Україні на 50 млрд євро. Він зазначив, що ЄС повернеться до розгляду питання фінансової допомоги Україні на початку 2024 року.

21 грудня Європейський Союз заявив, що може обійти вето Угорщини на виділення пакета спільної допомоги Україні, уклавши окрему угоду між 26 іншими державами-членами на саміті на початку 2024 року.

Також, Угорщина заявила, що може зняти своє вето на пакет допомоги Україні від Євросоюзу в розмірі 50 мільярдів євро за умови, що фінансування буде переглядатися щороку.

Прем’єр-міністр Італії Джорджіа Мелоні намагається вплинути на прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, щоб він підтримав допомогу для України. Зазначається, що Мелоні підштовхує Орбана й до зміни підходу щодо прагнень України до членства в ЄС і перезавантаження відносин з Києвом як умови для вступу до ЄСР.