Про це повідомив керівник гуманітарної місії “Пролісок” Євген Каплін в ефірі КИЇВ24.
Рекорд був — 255 людей в день. З міста Покровськ теж їдуть люди, але поки не так інтенсивно, як з тих громад Покровського району, де лінія фронту вже проходить повз них. Тобто у нас найінтенсивніший евакуаційний напрямок. Це Курахівська громада, Селидівська громада, по якій проходить безпосередньо лінія фронту.
Євген Каплін також зауважив, що саме з цих громад щоденно курсують евакуаційні автобуси, але у деякі населені пункти вони вже не можуть потрапити. Туди доїжджають працівники поліції на броньованих автівках, довозять на відстань 2-3 км від лінії фронту та передають на автобуси.
Наші евакуаційні автобуси курсують щоденно до Дніпра. Зараз ми ще будемо запускати додатковий рейс до Полтави, ми переміщували сім’ї з дітьми в Полтавську область, в Решетилівську, в місця компактних поселень.
Також керівник гуманітарної місії зазначає, що раніше Покровськ був транзитним центром, туди також завозили евакуйованих, але залізниця припинила свою діяльність і тепер центр перемістився до міста Павлоград в Дніпропетровській області. Там люди, яким нікуди їхати, розміщуються на одну-дві доби.
Евакуація на Донеччині
З кінця серпня у деяких районах Покровська будують укріплення для ведення вуличних боїв, про що повідомив начальник Покровської міської військової адміністрації Сергій Добряк та зауважив, що частину з них збудували у 2022 році.
На початку вересня у Покровську припинили роботу банківські установи. Також місцева влада 26 серпня розпочала обовʼязкову евакуацію населення з двох громад регіону.
26 серпня у Донецькій ОВА вирішили розширити зону евакуації сімей з дітьми. 5 вересня Укрзалізниця повідомила, що евакуаційні потяги з прифронтових територій Донеччини будуть вирушати зі станції Павлоград на Дніпропетровщині.