Про це розповів голова ГО “Міжнародні автомобільні перевізники України” Володимир Михалевич в ефірі КИЇВ24.

Ми дуже маємо надію, що Євросоюз вплине на Польщу. Зараз в Польщі трошки таке безвладдя, можна сказати, тому що після виборів влада, яка була, вона ще не передала повноваження новій владі. Дуже ми надіємося на співпрацю з новою владою, яка вплине на те, щоб розблокувати кордон. Крім того, відбувалися переговори за участі Міністерства транспорту, інфраструктури Польщі й України, де були присутні учасники з Євросоюзу.

Він додав, що на цих зустрічах обговорили чимало технічних питань і пропозицій з боку України, щоб розблокувати польський кордон. Однак протестувальники відмовляються їх слухати.

Навіть було запропоновано відкрити два нові пункти пропуску для автомобілів з євро номерами для вантажних, тільки й виключно для них, щоб вони могли вертатися. Це було основною їхньою вимогою, але навіть це їх не задовільняє і вони вимагають тільки й виключно провадження дозволів

Блокада кордону польськими перевізниками

6 листопада польські перевізники влаштували страйк на кордоні з Україною поблизу пунктів пропуску «Ягодин-Дорогуськ», «Краківець-Корчова», «Рава-Руська-Гребенне». Через це ускладнився рух для вантажівок.

Польські підприємці скаржаться, зокрема, на недоброчесну конкуренцію з українського боку та тривале очікування вантажівок на в’їзд до Польщі. Мітингувальники вимагають заборонити реєстрацію в Польщі транспортних компаній з іноземним капіталом, через що польських підприємців витісняють із ринку.

Також вони вимагають відновлення дозволів на в’їзд до Євросоюзу для українських перевізників та поліпшення обслуговування на кордоні. Організатори заявили, що будуть протестувати до 3 січня.

Водночас віцепрезидент Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України Володимир Балін заявив, що страйкарі, які з 6 листопада блокують пункти пропуску на українсько-польському кордоні, представляють політичну силу з радикально антиукраїнською риторикою та зв’язками з Росією.

13 листопада, деякі з польських перевізників зустрілися з представниками українського та польського урядів. Втім, перемови не владнали суперечки і поляки продовжать блокувати кордон з Україною.

Крім цього, 15 листопада, словацькі перевізники також почали погрожувати заблокувати перетин кордону українцям. Відтак, Союз автомобільних перевізників Словаччини (UNAS) погрожує заблокувати українським перевізникам перетин кордону зі свого боку, якщо Європейська комісія не поверне видачу комерційних дозволів на перевезення в межах Євросоюзу.

На тлі страйку, 16 листопада Європейська комісія заявила, що може розпочати карну процедуру проти Польщі, якщо влада не втрутиться у питання блокування перевізниками пунктів пропуску на кордоні з Україною.

Проте, вже наступного дня представники польських автоперевізників заявили, що розширять прикордонну акцію проти України, заблокувавши ще один пункт пропуску для вантажних автомобілів «Шегині – Медика».