Я не розумію, чому 21 лютого було закінчення терміну подання правок. Сьогодні вже 6 березня, жодної правки не розглянуто комітетами офіційно. Комітет все проводить консультації, обговорення. Я автор правок, подав 109 правок. Я очікую, коли мене запросять захищати свої правки. Але на цю хвилину цього не відбулося. Ще жодна правка, як я розумію, комітетом офіційно не розглянута, – зазначив Гончаренко.

До проєкту закону про мобілізацію подали понад 4 000 правок.

Депутат підкреслив, що людина зможе внести свої дані до електронного кабінету, але електронні повістки не повинні бути єдиним способом їх надсилання.

“Не у всіх є інтернет, людина може не помітити повістку. Вона має бути в паперовому вигляді. Але електронний кабінет має працювати. Людина може туди подавати документи про відстрочку.

Електронний кабінет не може бути обов’язком. Є люди, які не користуються інтернетом. Це право, але треба це просувати”, – додав Гончаренко.

Законопроєкт про мобілізацію в Україні

Нагадаємо, що ввечері 30 січня, Кабінет Міністрів затвердив та вніс до Верховної Ради оновлений законопроєкт, що стосується мобілізації, військового обліку та проходження військової служби.

А вже 7 лютого Верховна Рада України підтримала документ. Протягом 14 днів, до 21 лютого, до законопроєкту можна вносити правки, після чого нормативно-правовий акт розглядатимуть у другому читанні.

Водночас проєкт закону містить низку суперечливих норм. У документі, зокрема, пропонують позбавити права на відстрочку аспірантів, які навчаються на контракті.

Новий законопроєкт також передбачає дозвіл брати до лав ЗСУ засуджених за їхнім бажанням. Однак міністр юстиції України Денис Малюська зазначив, що це не має бути добровільно, адже захист країни — обов’язок, а не право.