Про рекрутинг до 5 ОШБр йшлося у сюжеті КИЇВ24.

Сергій у цивільному житті останні 5 років працював у IT-сфері. Тепер вирішив перекваліфікуватися, і прийшов записуватися до лав ЗСУ. Розглядав різні підрозділи. Та остаточний вибір припав на 5-ту київську окрему штурмову бригаду.

«Безпосередньо мене цікавить рота безпілотних комплексів, яка теж славиться. Просто цікавий цей напрям, він перспективний», каже майбутній військовослужбовець.

Майбутній рекрут розуміє, що буде важко, тому регулярно займається спортом і закінчив курси по збірці і пілотуванню дронів. І переконаний, що його знання у сфері комп’ютерів точно знадобляться у бригаді.

«З огляду на мій досвід, оскільки я займався програмуванням, також я років 5 тримав в руці паяльник і я вмію збирати дрони, я вмію їх програмувати, я бачу себе більше в ролі інженера», – каже він.

Рекрутери 5 штурмової підтверджують, що фахівці як Сергій – потрібні у підрозділі. Адже у бригаді дотримуються принципів такого ведення операцій, коли першими у бій вступають наземні роботи та дрони, а вже потім за ними йдуть піхотинці. А командири – це офіцери нової генерації, які пройшли свій шлях з самих низів.

«Командир нашої бригади – Василь Матієв з позивним «Оскар». Являється наймолодшим комбригом у ЗСУ. Він пройшов свій шлях від ком взводу до командира штурмової бригади і розуміється на всіх етапах проблем військовослужбовців, підтримує їх і надає всіляку допомогу», – розповів рекрутер 5 окремої штурмової київської бригади Микола позивний Мрія.

Кістяк бригади — вихідці зі столиці та області. Бійці 5 окремої штурмової бригади вже два роки показують свою майстерність на найгарячіших напрямках фронту. Лисичанський НПЗ, Майорське, Іванівське, Кліщіївка, околиці Часового Яру. Президент України неодноразово згадував про штурмовиків підрозділу у своїх зверненнях. Є і ті, хто отримав звання Герой України.

«Герой України – це командир розвідувального батальйону. Звати Ігор, позивний Діо. Відзначився тим, що на початку повномасштабної війни у 22 році зупинив наступ окупантів під Ірпенем. Самотужки знищив ворога і декілька одиниць техніки», – розповів Микола.

У 5 бригаді схвально ставляться до того, що поруч з чоловіками воюють і жінки. І це не лише посади діловодів чи медиків. Світлана Грибан керує відділенням у роті протитанкових ракетних комплексів. Колишня поліціянтка змінила табельний пістолет на Джевелін. І така грізна зброя їй до душі.

«Коли в тебе є ціль, і ти знаєш, як туди дійти, і в тебе є жага і бажання – то будь ласка. Залишаємо свої борщі – і в армію!», – каже вона.

Готова змінити життя у місті на військові службу і Ольга. Вона власниця фірми, яка вже 20 років виготовляє хімічні компоненти. Планує обіймати посаду діловода. Але якщо треба — не боїться взяти в руки автомат.

«Я насправді хочу всі свої скіли витривалості прокачати в навчальному центрі. Тому що в принципі маю відношення до спорту і впораюсь. Я багато чого чула, але матиму можливість на власному досвіді переконатись як воно все влаштоване», – каже майбутня військовослужбовиця.

У бригаді серйозно ставляться до підготовки рекрутів. Після проходження загальновійськового вишколу вже у підрозділі з новобранцями працюють інструктори з бойовим досвідом. І лише після кількатижневого бойового злагодження військовослужбовці за рішенням командира відправляються на своє перше бойове завдання.

Олександр Храпач