Як працюють ці машини, йшлося у військовому блозі Андрія Стельмаха на КИЇВ24.

Українське військо поповнюється новими машинами розмінування. Дві новітні бойові системи передасть Південна Корея. У них зараз такі машини є найдосконалішими у сухопутних силах. Вони розміновують як тилових місцевостей так і на лінії фронту.

Вперше K600 продемонстрували у 2018 році. Її розробили спеціально для використання інженерними підрозділами з метою розмінування. Базою для К600 зробили південнокорейський танк К1, який за характеристиками дуже схожий на Абрамс М1. Після перероблювання машина розмінування стала важити 62 тонн. Тобто на 10 тонн більше за танк, на базі якого виготовлена.

«Сама по собі ця інженерна машина вона була зроблена на базі основного бойового танку Південної Кореї К1 А1. Танки К1 вони є локалізованою версією з деякими змінами американських танків М1А1 Абрамс. І після відповідної модифікації з них зняли башту і встановили відповідне інженерне обладнання, яке допомагає проведенню розмінувань», – розповів Олександр Коваленко, військовий оглядач групи інформаційний спротив.

Якщо говорити про використання такої машини на лінії фронту, то там вона виконує задачі зі створення безпечної смуги для проходу військ та техніки. Це дозволяє штурмовим підрозділам рухатись вперед. Попереду машини встановлений ножовий трал британського виробництва. Він переорює землю. Коли трал натрапляє на міни, то він їх піднімає та відкидає в бік. Розмінування проводиться на глибині 30 сантиметрів.

«Саме ножові трали, їх принцип це не наїзд та детонація міни, як у каткового тралу, а це саме те, що він їх в різні сторони, від дороги чи колії, яку прокладають, з поверхні ґрунту відкидає в боки, а вже після цього займаються розмінуванням та детонацією цих мін», – пояснив Коваленко.

На розміновувані встановлений досить потужний генератор магнітного поля. Він дозволяє знешкоджувати протитанкові міни, які оснащені вдосконаленими запалами.

«Генератор магнітного поля дозволяє знищувати міни сучасні CMZ. Це фактично такі пристрій, який є ефективним проти мін, яким не завжди можна протидіяти саме за рахунок тільки тралу, ножового або іншого типу», – каже експерт.

Поруч розташована екскаваторна стріла з ковшем. Вона розгрібає землю та викопує котловани для контрольованого підриву мін. Також його використовують і для проривання протитанкових ровів. К600 обладнаний системою маркування шляху. Тобто машина після проїзду залишає спеціальні позначки на шляху і вказує військовим куди можна рухатись.

«Тіж самі зуби дракона, їх можна за допомогою ковша прибрати, ось і все. Це і є готовий шлях. Це інженерна машина, яку можна використовувати не тільки для того, щоб займатись розмінуванням. Вона взагалі може використовуватись для прориву лінії оборони, в тому числі і прокладати шляхи через фортифікаційні споруди», – додав Коваленко.

Екіпаж розміновувача захищений від підриву мін. Адже К600 має важке бронювання. Також, за потреби, K600 Ріно можна керувати дистанційно на відстані до 5 кілометрів. На даху машини встановлений великокаліберний кулемет 12,7 міліметра.

До лінії фронту або з місця на місце машина розмінування може доїжджати самостійно і досить швидко. Її потужний двигун дозволяє розвивати швидкість до 60 кілометрів на годину, а дальність ходу складає 400 кілометрів.

Окрім K600, раніше Україні передавала свої машини розмінування Wisent 1 MC Німеччина. Загалом у списку військової допомоги йшлося по 42 танки для розмінування, які повинні поставляти до кінця цього року. Від корейської версії відрізняються тим, що створені на базі танку Leopard 1. Також наші військовослужбовці користуються спеціальними роботами розмінування DOK-ING.

Андрій Стельмах