Про це йшлося у сюжеті КИЇВ24

Нещодавно ВВС опублікувало фото героя, який не стримує сліз біля газону національної пам’яті на майдані Незалежності. Стільки болю в його очах за полеглими побратимами. Зазвичай Роман Шевяков дуже позитивний, легко йде на контакт, багато посміхається і не засмучується навіть через своє важке поранення.

«Я лишився живий, ну, без ноги, ну, я не бачу в цьому проблем. Дивися на хлопців, хлопці і без двох ніг і живуть і нормально вони себе почувають, адекватно. Тож це не проблема», – каже він.

Роман військовослужбовець 57 окремої мотопіхотної бригади ЗСУ, в лавах армії з 2020 року. В квітні 2024 року воював на Харківщині, Куп’янський напрямок, там і отримав своє поранення.

«Ну так, гатили, а потім, як отримав поранення, мені взагалі повезло, що мене вивезли. Мене могли просто кинути. Я 17 годин пролежав на позиції з турнікетом . Буквально я отримав поранення зранку, а ввечері, коли обстріли припинились, тоді хлопці вибігли мене забрали.

Кульове поранення було нижче коліна, але високо і надовго накладений турнікет призвів до високої ампутації кінцівки.

«Та й я на паніці був, і хлопці були на паніці вони просто згадували все, що їм говорили, вони просто наклали турнікет от так… ну це нічого страшного, мені, правда, мій побратим каже: «Я тобі боявся телефонувати». Цілий місяць ми з ним взагалі не виходили на зв’язок, цей же побратим, який наклав мені турнікет, каже “Я боявся тобі телефонувати”. Кажу : “Чого?”. Каже: “Я думав, ти на мене обіду держиш”». Кажу: “давай зайдемо з двох сторін, тут палка з двох кінців, якби ти не наклав мені турнікет, я помер би”», – розповів Роман.

Нині Роман проходить реабілітацію в Київському медичному центрі реабілітації та паліативної допомоги. Заклад відповідає найкращим світовим стандартам галузі. Адже його реконструкцію розпочали в грудні 2022 року на потребу часу. Від старої радянської будівлі лишилися лише опорні конструкції, всі інші стіни та комунікації зносили й будували нове.

«Госпіталь мені дуже подобається, змінить нічого не хотілось би, все тут зроблено дуже гарно, комфортно. Дуже лікарі ставляться ввічливо і усі ледь не на руках носять. Тож, в принципі, нічого мінять не треба», – каже боєць.

В першу чергу провели реконструкцію, ремонт і закупівлю обладнання для поверхів з 4 по 8, де розташовані палати, реабілітаційні зали, маніпуляційні кабінети. Вони вже працюють на повну потужність. Незабаром запустять і верхні поверхи.

«Ми зараз знаходимося тут на поверхах, які закінчуються ремонти, я думаю, ми протягом місяця-півтора введемо ще 2 поверхи в експлуатацію, для цього є все необхідне. Ми розуміємо, що такий центр є потрібний якомога швидше. Тут потужність на 350 ліжок, сьогодні працює 200», – розповів перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

Активно ведуться ремонтні роботи на нижніх трьох поверхах.

«Це буде у нас лабораторія, буде стоматвідділення і буде розміщений центр первинної медико-санітарної допомоги, який обслуговує все населення Пущі», – розповів директор КНП «Медичний центр реабілітації та паліативної допомоги» Борис Борисов.

Ремонтні роботи і реабілітація військових йдуть паралельно і одна одній не заважають.

«Ми з грудня 2022 року не мали жодної скарги, тому що ми бачили, як тільки ми виходимо з зони, де йде ця робота, там чистесенько, тихо, ми ізолюємо, робимо такі звукові прокладки, чи це поверх, чи це якесь приміщення», – додав Борисов.

Інклюзивні комфортні умови, найсучасніше обладнання і професіонали, які впроваджують різні методики реабілітації.

«Найскладніше, напевно, підіймати їх моральний дух, вони всі трішки пригнічені, деякі через свої поранення, деякі що не можуть бути зі своїми побратимами. У всіх різні мотиви. Намагаємося підняти їх дух. Від цього залежить їх реабілітація, вони краще реабілітуються, не пропускають не одного заняття, просять додаткові», – розповів про свою роботу фізичний терапевт Сергій Білецький.

Роман чекає протезування, продовжує реабілітацію і надихає інших своєю мужністю й незламністю.

Наталія Бєлогурова