Про це йшлося у сюжеті КИЇВ24.

Руйнувати стереотипи завдяки корисним заняттям із самооборони, пропонують у київському підлітковому клубі «Щасливе дитинство». Для жінок там безкоштовно проводять заняття із самооборони з елементами боксу.

Мати трьох синів, які тренуються у клубі,  Марина раніше навіть і не думала, що вона й сама розпочне займатися так званим «чоловічим» видом спорту — боксом, підказав тренер.

«Під час війни сама почала собі шукати таке заняття, де б я могла скинути стрес, просто мати гарну форму і потім Тимур запропонував відвідати його курси самооборони жіночої, але з елементами боксу і ось вже рік як займаємося», – розповіла вона.

Тренер Тимур Ахундов — професійний боксер світового рівня і вже сім років тренує хлопців та дівчат у клубі.

«Я беру дітей з шести років — це не зовсім бокс, це називається «до здоров’я кроком руш», це базові елементи боксу, фізична підготовка, гімнастика», – каже тренер.

Такі тренування підходять для всіх. Спочатку розминка та розтяжка. Потім вправи на ринзі. Класична двійка руками та різні види ударів ногами.

Тренер каже, принципи однакові для всіх. Головне підходити до тренувань свідомо, тренувати тіло поступово та займатися регулярно.

«Я так обираю навантаження, якщо важко й у вас є якісь обмеження по здоров’ю ви робите так наскільки ви це можете робити і мета це – по-перше, психологічне здоров’я, по-друге, фізичне. Бо у нас і силові вправи й вправи по самообороні», – розповів Ахундов.

Мета клубу поширити бокс та допомогти якомога більшій кількості жінок не боятися пробувати себе у різних активних заняттях.

«Взагалі коли я прийшов на цю роботу у мене була така мета, мрія не просто секцію боксу, а щоб кожен міг тут себе знайти, ми їздимо в місто гуляти, їздимо в табори, збори, змагання, все, що можемо, ми гуртуємося на свята і все інше і проводимо разом», – розповів тренер.

Після тренування жінки діляться емоціями.

Інша учасниця клубу, Ірина, сприймає тренування як спосіб «розвантажити голову»

«Сплеск адреналіну, настрій гарний. Взагалі-то для мене це свого роду як медитація, тіло працює голова відпочиває, всім раджу просто для задоволення», – каже вона.

Марина теж впевнена, що бокс не робить її менш жіночною або агресивною. Це застарілий стереотип, яким сьогодні вже не залишилося місця ані в суспільстві, а ні в її родині.

«Стала більш впевнено себе відчувати, більш здоровою вважаю себе та і взагалі з дітьми тепер маю більше спільних тем для спілкування, бо і вони в боксі і я вже маю досвід певний, тому цікаво»,  – ділиться жінка.

Тренування із самооборони для жінок триває біля години і проводять їх двічі на тиждень.

Лідія Коновалова