Як грали наші ветерани, йшлося у сюжеті КИЇВ24.

Ігор Салій – кадровий військовий офіцер. У 2022 році під час бою на Запоріжжі поруч із ним розірвалася ворожа міна. Внаслідок вибуху чоловік отримав важку акубаротравму. Та після реабілітації знову повернувся у стрій. Але паралельно зі службою, у березні 23-го відкрив для себе стрільбу з лука. І без цього заняття зараз не мислить себе.

«Для мене був шок наскільки це складно. Саме влучно стріляти. Для того, щоб зробити абсолютно однакові постріли — то треба дуже висока концентрація. Тобто то треба все в голові промотувати і стріляти. І то дуже сильно впливає на мозок, на твою концентрацію», – каже Ігор Салій.

КИЇВ24

На перші змагання Ігор потрапив вже через три тижні після початку тренувань. І потім регулярно брав участь у різноманітних спортивних заходах. Наприкінці 2023 року вдало пройшов відбір на топові змагання серед військових – «United States Air force trials». І в Неваді вони разом з побратимами вчинили справжній фурор!

«Посередині змагань нашій команді стало ніяково. Особливо після плавання, бо ми забрали майже все золото, яке було, на яке розраховували самі штати. В якийсь період медалей стало більше ніж учасників. То ми навіть підходили до організаторів. І запитували: це нормально? Ви не ображаєтесь?», – пригадує Ігор.

Зараз військовослужбовець-спортсмен готується до чергових ветеранських змагань. Але все частіше задумується над тим, аби перейти вже в ранг тренера.

«Зробити таким чином, щоб затягнути  більше побратимів, які мають поранення. Розповідати, що таке стрільба з лука, як вона відновлює, як вона працює як реабілітація. Щоб люди займалися, кайфували, бо то дуже класно», – наголошує він.

Виборював медалі у США і Євгеній Омельчук. Він активно займався кросфітом і до повномасштабного вторгнення окупантів, не закинув улюблені вправи і зараз, під час реабілітації після поранення на фронті. На змаганнях «United States Air force trials» поставив свій особистий рекорд у веслуванні.

«Тренуюсь 3-4 рази на тиждень. По часу це приблизно 40- 50 хвилин інтенсивної роботи. Це майже без відпочинку. Вправи насправді дуже різні. Але вправи, на які я ставлю – це веслування на тренажері . Тому що це адаптивний вид спорту. Підтримує в тому стані, в якому я зараз знаходжусь», – розповів він.

Окрім спортивного симулятора веслування Євгеній активно вдосконалюється і на Ейрбайку. Каже: на перший погляд, все просто, але тут треба працювати не лише ногами, а й руками. Не забуває і про інші вправи.

Один з елементів тренувань – є стронгбеги. Це такі мішки з піском, їх закидають на плече і перекидають через себе. Вправу повторюють скільки вистачить сили.

Колеги по залу відмічають – за рік інтенсивних тренувань Євгеній досяг успіхів і став сильніше. Паралельно навідується до лікарів і відновлюється після ушкодження внутрішніх органів та контузії після вибуху, який пережив на війні.

«Він такий дисциплінований хлопець насправді, вимогливий до себе, завжди паше на максимум. Це нас тренерів такі люди завжди надихають і з ними комфортно працювати», – каже спортивний тренер Павло Бурковський.

Своїм особистим прикладом військові доводять, що навіть після важких поранень життя не закінчується і спорт – це дієвий спосіб реабілітації і мотивації.

Олександр Храпач