Про це міністр сказав в інтерв’ю Politico.

“Дайте нам кляті Patriot. Якби у нас було достатньо систем протиповітряної оборони, а саме Patriot, ми змогли б захистити не тільки життя наших людей, але й нашу економіку від руйнування”, — зазначив Кулеба.

Раніше президент України Володимир Зеленський також заявляв, що 10 зенітно-ракетних комплексів Patriot “кардинально змінили б ситуацію” у війні. 2 січня тодішній головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний поінформував, що під час масованого обстрілу України Повітряні сили збили 10 із 10 російських ракет “Кинджал” за допомогою ЗРК Patriot.

За його словами, це єдине, чого наразі відчайдушно потребує Україна, щоб захиститися від постійних ракетних атак Росії.

Також Кулеба заявив, що отримує “роздратовані коментарі” від Німеччини, коли закликає Берлін передати далекобійні ракети Taurus. Раніше канцлер Олаф Шольц публічно називав різні причини неготовності надати їх Україні – від небажання ескалації та втягнення у війну з Росією, до побоювання, що цими ракетами вдарять по Москві.

ЗРК Patriot

Батарея ЗРК Patriot складається з радара, пункту управління й пускових установок (до восьми), кожна з яких має по чотири ракети. Ціна однієї батареї близько мільярда доларів. Характеристики радіолокаційної станції системи: максимальна висота перехоплення цілі — 24 кілометри; максимальна дальність перехоплення — 80 кілометрів; мінімальна — три кілометри. Вражає цілі ЗРК Patriot керованими ракетами “земля — повітря”. Максимальна дальність ураження коливається від 40 до 160 км залежно від типу ракети. Одночасно Patriot може знищувати вісім цілей та здатен збивати не лише літаки та крилаті ракети, але й балістичні.