Голова правління ІМІП Альона Горова в етері «Радіо Київ – 98FM» наголосила – відновлення українських міст та сіл після війни – це комплексний процес, який має забезпечити модернізацію та подальший розвиток на десятиліття вперед. А отже, воно має відбуватися за концепцією інклюзивності – тобто залучення.

«Інклюзія має дещо ширшу концепцію аніж безбар’єрність та урбаністика. Це процеси, які дозволяють враховувати основні інтереси різних груп населення, що  проживають на певній території, до  прийняття рішень. Коли ми говоримо, що якесь рішення стосовно певної громади ухвалять, то логічно, включити ті групи, які мають певні інтереси щодо цього рішення» – зазначила Альона Горова.

За словами Альони Горової, такий підхід посилить соціальну  згуртованість, рівність та відчуття справедливості. Адже максимальне врахування інтересів різних груп населення дозволяє запобігти поляризації та радикалізації суспільства, які можуть формуватися в процесі відновлення. До прикладу, важливо брати до уваги інтереси такої великої групи населення, як ветерани. Інакше це матиме негативний вплив на процес відновлення та може спричинити додаткові наслідки для громади

Важливим також є залучення громадян до пошуку ресурсів для відновлення. За оцінками експертів ІМІП, саме рівень територіальних громад є головним для відновлення і відбудови, отримання ресурсів від європейських структурних фондів та інших міжнародних донорів.

Насамкінець Альона Горова нагадала, що в Інституті миру та порозуміння визначили пріоритетним завданням створення системи практик для забезпечення залучення населення до процесу відновлення в Україні. Бо  ефективна участь населення забезпечить найкращу відбудову України та її економічних і демократичних перспектив.

Проєкт «Збереження інклюзії та соціальної згуртованості в Україні: Адаптація та відновлення у відповідь на війну» реалізують ГО «Інститут миру і порозуміння» спільно з Ініціативою за мирні зміни за підтримки Федерального департаменту закордонних справ Швейцарії.

Повна версія програми: