Про це повідомляють «Польське радіо».

«Для того, щоб забезпечити 100-відсоткову гарантію того, що військова допомога, техніка, боєприпаси, гуманітарна та медична допомога без затримок дійдуть до української сторони, ми внесемо пункти перетину кордону з Україною та визначені ділянки автомобільних та залізничних доріг до переліку об’єктів критичної інфраструктури. Це питання найближчих годин», — сказав Туск.

Він зазначив, що Польща повинна забезпечити повну пропуску спроможність кордону для військових вантажів та гуманітарної допомоги

Польський прем’єр наголосив, що “це питання найближчих годин”.

Туск пояснив, що нововведення “означатиме інший тип організаційного режиму на пунктах перетину кордону і на під’їзних шляхах і коліях до кордону з Україною”.

21 лютого президент Зеленський відреагував на проросійські гасла польських фермерів з закликом до диктатора Володимира Путіна. Це неправильно, антисолідарно та у випадку з українським зерном просто неправдиво, заявив гарант.

Нагадаємо, під час чергового протесту польських фермерів один з протестувальників прикріпив до своєї сільськогосподарської техніки плакат із написом«путін, наведи порядок і в Україні, і в Брюсселі, і з нашими урядовцями». Поруч з ним був прикріплений прапор СРСР.

Однак, коли журналіст видання звернув увагу на скандальний банер, організатори не приховували свого здивування ситуацією. Вони підкреслили, що учасники протесту несуть індивідуальну відповідальність за зміст плакатів.

Пізніше ситуацію прокоментував глава МВС Польщі Марчін Кервінський, який підтвердив, що проти автора плаката будуть вжиті заходи. Поліція Польщі вже порушила кримінальну справу стосовно цього фермера.

Блокада кордону Україна-Польща

З листопада 2023 року поляки періодично блокують пункти пропуску на кордоні з Україною. Польські перевізники, а потім і фермери з різною тривалістю перешкоджають руху вантажівок, вимагаючи від своєї влади та Євросоюзу поліпшення умов праці та преференцій. Вони просять про заборону імпорту сільськогосподарської продукції з України, яка не відповідає нормам ЄС, повернення дозвільної системи для українських перевізників, дотацій на добрива, компенсацій акцизу на пальне, виплат субсидій та мають інші вимоги, які до України не мають стосунку.

У лютому протести на польсько-українському кордоні відновилися. Пункти пропуску блокують фермери, а нещодавно вони заявили про “тотальну блокаду” кордону, а також почали висипати українське зерно.