Про це повідомляє Reutersз посиланням на три джерела в галузі.

Один зі співрозмовників видання сказав, що угода про постачання вже узгоджена.

Водночас радник міністра енергетики Казахстану Шингис Ільясов заявив, що міністерство енергетики не отримувало такого запиту від свого російського колеги.

У джерелах видання наголошують, що Москва попросила Казахстан створити надзвичайний резерв бензину в обсязі 100 000 метричних тонн, готовий до постачання в Росію у разі виникнення дефіциту в країні через постійні атаки безпілотників по НПЗ.

Разом з тим Білорусь вже погодилась постачати Росії бензин, як допомогу.

За даними Reuters, станом на кінець березня внаслідок атак безпілотників було виведено з ладу близько 14% російських потужностей із первинної переробки нафти. Досі Кремль заявляв, що ситуація на внутрішніх ринках палива стабільна, а запаси досить великі.

Зазначимо, що Москва ввела заборону на експорт бензину на шість місяців з 1 березня, щоб запобігти гострому дефіциту пального.

Казахстан, найбільша у світі країна, яка не має виходу до моря, також обмежив експорт палива до кінця року, за винятком гуманітарних цілей.

Удари по НПЗ Росії

Нагадаємо, що 15 березня безпілотники атакували нафтохімічне підприємство “Перший Завод” у Калузькій області РФ, що займається перероблюванням нафти. Це була операція ГУР Міноборони.

А вже в ніч на 16 березня БПЛА завдали удару по двох нафтопереробних заводах у Самарській області Росії. Дрони атакували Сизранський та Новокуйбишевський НПЗ.

17 березня у Краснодарському краї під удар дронів потрапив нафтопереробний завод у Словʼянську-на-Кубані. На заводі спалахнула пожежа. Місцева влада заявила, що це начебто наслідок падіння БПЛА.

Водночас видання Financial Times опублікувало матеріал, у якому стверджувало, що у Сполучених Штатах стурбовані різким зростом цін на нафтові продукти через атаки на російські нафтопереробні заводи. США нібито закликали Україну припинити атаки на російські НПЗ, бо вони можуть призвести до зростання світових цін на нафту.