Учасники офіційно мають обговорити тиск, який нібито чинить на регіон прозахідний уряд Молдови.

Однак місцевий опозиційний політик Геннадій Чорба заявив, що швидше за все зібрання проситиме приєднатися до Росії. Президент країни-агресорки Володимир Путін має схвалити це прохання у четвер, 29 лютого,  під час свого щорічного звернення до російських законодавців.

Придністров’я вже давно хоче увійти до складу Росії

Вперше за останні 18 років лідер невизнаного Придністров’я Вадим Красносельський ініціює скликання з’їзду депутатів усіх рівнів.

Тирасполь організовує такі події у разі, коли потрібне надзвичайне рішення. Наразі офіційною причиною його скликання назвали «тиск з боку Республіки Молдова, що порушує права і погіршує соціально-економічне становище придністровців».

Опозиція вважає, що на цих зборах буде озвучено прохання про приєднання Придністров’я до Росії, а Путін оголосить про це прохання 29 лютого перед Федеральними Зборами, які ухвалять рішення задовольнити його.

Нинішній з’їзд формально статне сьомим за порядком. У 1990-91 роках такі заходи проводили чотири рази, щоб оголосити «незалежність». П’ятий відбувся у 1995-му з метою затвердження «конституції» регіону.

Найбільш показовим став шостий з’їзд. Він відбувся 17 років тому, у 2006-му. Тоді усіх придністровських депутатів звезли до Тирасполя, щоб ті освятили рішення про організацію референдуму щодо майбутнього Придністров’я.

За підсумками референдуму, що відбувся того ж року, місцевий центрвиборчком оголосив, що понад 97% придністровців підтримали майбутнє входження Придністров’я до складу Росії.

Проте референдум змінив небагато – юридично регіон ніхто так і не визнав, а фактично він і до того перебував під російською окупацією. Єдиним наслідком, та й то не невідкладно, а майже за 10 років, стало хіба що те, що російський прапор оголосили другим державним у регіоні.