Про це повідомляє RTBF.

Бретон заявив, що це пріоритетне завдання, адже Євросоюз має допомагати боєприпасами Україні та поповнювати власні запаси. Частину з озвученої кількості снарядів передадуть Україні.

Ми переживаємо вирішальний момент для нашої колективної безпеки в Європі та в загарбницькій війні, яку в Україні веде рф. Європа повинна і продовжуватиме підтримувати Україну всіма своїми ресурсами, — зазначив він.

(Не)бездонні склади: що відомо про дефіцит боєприпасів у світі

Нагадаємо, що у світі спостерігається критична нестача боєприпасів. Так, міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Європейський Союз не зможе виконати план постачання Україні мільйона боєприпасів до кінця 2023 року.

Європейський Союз передав Україні лише 300 тисяч боєприпасів з обіцяного мільйона. Це становить лише 30% від запланованого обсягу. Водночас у ЄС обіцяють, що Україна все ж отримає обіцяний мільйон снарядів, але їхня поставка затримається на декілька місяців. Голова Євроради Шарль Мішель заявив, що європейські лідери рішуче налаштовані підтримати Україну, але наразі необхідно вирішити деякі логістичні проблеми.

Разом з тим, у США заявили, що країни НАТО збільшують виробництво зброї та боєприпасів.

Пізніше управління оборони Фінляндії повідомило, що інвестує приблизно 24 мільйони євро в збільшення виробництва важких боєприпасів. Крім того, Міноборони бере на себе зобов’язання щодо довгострокових замовлень.

Своєю чергою, Норвегія виділить 2 млрд норвезьких крон (190,48 мільйона доларів) на збільшення потенціалу оборонної промисловості країни. Понад 90 мільйонів піде на збільшення виробництва боєприпасів.

Швеція також заявила, що намагається підтримувати Україну артилерійськими боєприпасами, одночасно нарощуючи власні запаси. Однак, для цього потужність заводів має збільшитися.

Водночас новий уряд Польщі вивчає, як він може виробляти більше боєприпасів і військової техніки, працюючи над новим пакетом допомоги для України.